Metin2 Tools & Score Tabulky
07.Jul.2022 00:38:01 | 10 uživatelů online
 
Metin2 Logo

Když nevíte, co vyhodit, řiďte se statistickou analýzou a maximalizujte svůj zisk
Poražte OKEY STŮL! :-)


Translate
1. K čemu kalkulátor slouží ?
Kalkulátor je výpočetní pomůcka pro rozhodnutí se, jakou kartu vyhodit nebo zda je lepší si nechat kombinaci proplatit nebo nějakou z karet vyhodit a čekat na další vylosovanou kartu.

2. Jak kalkulátor funguje ?
Kalkulátor ví, jaké karty máte v ruce, jaké jste vyhodili/použili a na základě statistického ohodnocení toho, jak se hra může vyvinout (to dělá tak, že projde všechny možné kombinace v příštích několika tazích), vypočítá přínos/hodnotu každé z karet a tu nejméně hodnotnou Vám doporučí vyhodit.

3. Co se do kalkulátoru vyplňuje a jak
Karty v rukou : 1C,2M,5Z,7M,4C
Již vyrazené karty : 2C,4M,3C
(C=ČERVENÁ M=MODRÁ Z=ŽLUTÁ)

Vyplňuje se číslo karty a velkým písmenem zkratka barvy. Karty se oddělují čárkou.

4. Co znamená číslo u každé karty ?

např.
6C=60
7Z=120
8Z=120
6M=60
4Z=0
Je to ohodnocení přínosu/významu každé karty za aktuální situace. Čím větší číslo karta má, tím je výhodnější si ji nechat.

5. Kombinací hlavně z počátku hry musí být hodně, to to kalkulátor všechno propočítá ?
Kalkulátor analyzuje všechny kombinace v budoucích 4 tazích, což je optimální z počtu analyzovaných kombinací a nutného času, co výpočet trvá.

6. Proč kalkulátor nepropočítá všechny kombinace až do konce hry ?
Jednoduše proto, že jich je z počátku hry opravdu hodně (více jak 100 000 000 000 000).

7. Garantuje mi to vždy zisk stříbrné nebo dokonce zlaté truhly ?
Ne, toto garantovat nelze, protože hodně záleží na "štěstí" - počátečních kartách a kartách, co se postupně losují. V některých případech prostě daná úloha "Chci stříbrnou/zlatou truhlu" nemá řešení - nelze získat za dané situace rozdaných karet a toho, jak karty přicházejí, nutných alespoň 250 bodů

8. Musím hrát celou hru s pomocí kalkulátoru ?
Ne, stačí si do kalkulátoru (do políčka pro vyhozené karty) zapisovat jen ty karty, které člověk vyhodil a karty v ruce vyplnit až ve chvli, kdy chce hráč "poradit", jakou kartu vyhodit.

9. Proč kalkulátor občas doporučuje získanou postupku nebo trojičku proplatit a občas dokonce některou z karet zahodit ?
Pokud může nastat dostatek příznivých kombinací, které budou znamenat více bodů než aktuální kombinace/postupka a ze statistického pohledu se vyplatí zkusit riskovat, kalkulátor může vydat i doporučení na vyhození některé z karet, co tvoří postupku/trojičku.

10. Co když s kalkulátorem nesouhlasím
Můžete vyhodit jinou kartu, uvést ji do výčtu vyhozených/použitých karet a kalkulátor bude v dalším kroku počítat z Vašeho rozhodnutí.

11. Bere kalkulátor v potaz různé bodové ohodnocení postupek, trojiček, stejnobarevných, různobarevných ?
Ano, samozřejmě :). Na tom je ohodnocování karet založeno. Kalkulátor vám dokonce řekne, kolik byste za kombinaci, co z aktuálních karet dokážete poskládat, mohli dostat bodů.

12. Jaké jsou garance správnosti ?
Žádné, ale podněty/nápady na zlepšení jsou vítány :-)